Norėdami paprastai ir greitai pagaminti šparagus, pasirinkite vieną iš žemiau aprašytų būdų.

Šparagų virimas
Blanširuoti (nuplikyti verdančiu vandeniu arba garais)

Gamindami šparagus, galite juos surišti į mažus ryšulėlius, taip juos lengviau išimti. Šiuos ryšulėlius arba pavienius ūglius įdėkite į verdantį vandenį, uždenkite ir pavirkite 3 - 5 minutes, priklausomai nuo ūglių storio. Išimkite ir panardinkite į šaltą vandenį, arba tiesiog iš karto patiekite.

Virti garuose

Norėdami virti garuose, įdėkite šparagų ūglius į garuose virti skirtą puodą su trupučiu vandens apačioje. Uždenkite ir virkite tris minutes.

Šparagų kepimas
Kepti keptuvėje

Šparagus skanu keletą minučių pakepti keptuvėje - tiesiog apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir retkarčiais pavartykite. Taip pat galima kepti ant grotelių (barbekiu), švelniai pavilgykite ūglius aliejuje ir palaikykite vidutinį karštį, dažnai vartydami, kad šparagai nesudegtų.

Kepti orkaitėje

Kepti orkaitėje šparagai turi puikų, aromatingą skonį. Paprasčiausiai iš anksto pašildykite orkaitę, padenkite kepimo skardą folija ar kepimo popieriumi, ant viršaus paguldykite šparagų ūglius, apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir pagardinkite druska bei pipirais. Norint dar labiau paskaninti, galima pridėti keletą šviežių česnako skiltelių ir truputį šviežiai tarkuotų citrinos žievelių. Kepkite 10 minučių. Galima patiekti šį patiekalą vieną, arba kartu su kitais, pavyzdžiui makaronų patiekalais.

Valgyti žalius, neapdorotus

Šparagus galima valgyti termiškai neapdorotus. Tinka dėti į salotas, valgyti su ožkos sūriu ir ridikėliais. Vieną ar kelis ūglius galima įdėti į šviežią vaisių kokteilį.

Priedai

Geriausi šparagų priedai yra alyvuogių aliejus ar truputis sviesto - abiem atvejais pagardinti trupučiu jūros druskos ir šviežiai maltais juodaisiais pipirais. Puikiai tinka fermentiniai sūriai (ožkos ir kiti).

Šparagai su kiaušiniais yra nesenstantis derinys. Labai skanus omletas su šparagais ir fermentiniu sūriu. Taip pat galima pavilgyti šparagų ūglius minkštai virtame kiaušinyje, paruošti šparagų sriubą su kiaušiniais.